Menu
Rue Copernic

Okazuje się, że i w Paryżu jest ulica Kopernika i to nie byle gdzie, znajduje się w  XVI dzielnicy, jednej z najlepszych dzielnic miasta; podobnie jak w Toruniu ul. Kopernika znajduje się w samym centrum przepięknej starówki wpisanej na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, a pod nr 20 mieści się Alliance Francaise! Serdecznie zapraszamy do nas na kursy języka francuskiego, warsztaty, wieczory filmowe i imprezy kulturalne! Piękne miejsce i piękna przygoda.

NOWOŚĆ - DELF Pro

DELF Pro - egzamin dla osób pracujących zawodowo -  lepsza przyszłość zawodowa z językiem francuskim (poziomy A1, A2, B1 i B2), jedna sesja w roku 2017 (kwiecień  2017), ulotka w języku francuskim w zakładce egzaminy, zapraszamy!

Zapisy na semestr letni

Rozpoczęły się zapisy na kursy języka francuskiego w semestrze letnim (początek zajęć dla nowych grup 20 lutego ). Nowości kursowe : konwersacje z lektorem francuskim  oraz francuski przez Skype'a.

 
Organizacja roku szkolnego w AF
  • przerwa świąteczno-noworoczna od  23 grudnia 2016  do  8 stycznia 2017 
  •  dyżury sekretariatu AF w dniach 28 grudnia (środa),  29 grudnia  (czwartek), 4 stycznia (środa) i 5  stycznia (czwartek) w godz. 12-16 
  • ferie zimowe od 6 do 12 lutego 2017 
  • dyżury sekretariatu AF od poniedziałku do piątku w godz. 12-16 
  • początek semestru letniego  13 lutego 2017 
  • wakacje wiosenne od 13 do 18 kwietnia 2017
  • dyżury sekretariatu AF  w dniach  13 i 18 kwietnia w godz. 12-16 
 
Frankofoniada 2017

„FRANKOFONIADA 2017” to wojewódzki konkurs o krajach francuskojęzycznych. W tym roku odbędzie się jego druga edycja. Konkurs objęty został honorowym patronatem Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Warsztaty ekologiczne

Zapraszamy grupy szkolne (szkoły podstawowe i gimnazjalne) do Alliance Francaise w Toruniu na warsztaty ekologiczne połączone z językiem francuskim !
Już od połowy lutego otwieramy zapisy na warsztaty.
Oferta: grupy do 25 osób, cena warsztatu 120-150 pln/grupa, możliwość poczęstunku  napój + naleśnik na słodko, oferta przygotowana dla grup nieznających języka francuskiego, jak i grup francuskojęzycznych na poziomie A1 i A2, od poniedziałku do piątku w godzinach 10h-14h,
Od marca warsztaty sponsorowane przez firmę Klorane (robimy wspólnie zielnik !) Francuski i ekologia: uczymy jak żyć w lepszym świecie!
Nie musicie jechać do Łodzi... zapraszamy Was do AF w Toruniu !
Więcej informacji w sekretariacie AF! Zapraszamy serdecznie!

Flyer wydarzenia w zakładce "Oferta dodatkowa".

Partnerzy: